Piercing a tetování v těhotenství – ano nebo ne?

Jsi těhotná a strašně tě láká piercing nebo tetování? Pak se určitě ptáš, jestli jsou tyhle lidmi oblíbené způsoby, jak si ozdobit tělo, v onom požehnaném stavu vůbec vhodné. Pokud jsi hledala na internetu, pak si se s největší pravděpodobností setkala se dvěma názory. Zatímco pro někoho je piercing či tetování v těhotenství naprosté tabu. Druhá skupina lidí sebevědomě hlásá, že je to naprosto v pořádku.

A co si o tom myslíš ty?

Piercing a těhotenství – jde to vůbec dohromady?!

Toužíš si nechat píchnout piercing do pupíku, obočí nebo třeba do jazyku? Dovol mi, abych ti to vymluvila. Piercing je zásah do těla, o tom nemusí být sporu. Bohužel se poměrně často stává (i když to samozřejmě nemusí být pravidlem), že se vzniklá rána zanítí, vznikne zánět a ten je potřeba léčit. V těhotenství to může znamenat riziko nejen pro tebe, ale i pro tvoje miminko – radši si proto tuhle formu ozdobení těla nech až na dobu, kdy porodíš a nebudeš kojit, aby se případný zánět vůbec neměl šanci dostat miminku do těla.

tetování v těhotenství
Tetování v těhotenství

A co s piercingem, který už na těle máš? Je potřeba ho vytahovat nebo si ho můžeš na těle nechat? V tomhle případě to nechám čistě na tobě, je to totiž tvoje věc. Pokud ti jeho nošení i přes rostoucí bříško nebo jiné těhotenské změny nijak nevadí ani tě neomezuje. Pak si ho na těle klidně nech. Pakliže ti ale jakýmkoli způsobem vadí, vyndej ho.

Můžeš se nechat v těhotenství tetovat?

Možná jsi i ty toho názoru, že tetování nepředstavuje žádnou hrozbu a že jej můžeš podstoupit i teď, když pod srdcem nosíš milované miminko. I tady se ti pokusím tohle přesvědčení rozmluvit. Protože stejně jako piercing i tetování představuje zásah do těla, který s sebou může a samozřejmě také nemusí přivést i možné komplikace – kupříkladu onen zánět, který jsem již zmiňovala. Riziko infekce bohužel nelze vyloučit ani u netěhotných žen, proto je podle mě daleko lepší počkat, nežli zbytečně riskovat a ohrožovat tak drobečka, co myslíš?

 

 

Přidej se k nám také na Facebooku.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *