Umělé oplodnění – jak se na něj připravit?

Nebyla k tobě štěstěna příliš nakloněna a nepodařilo se ti otěhotnět přirozenou cestou? Chápu, že je to hodně těžké a každá z nás se s takovou situací musí vyrovnat po svém. I když si se snažila sebevíc a zkoušela všechny možné tipy i babské rady, pořád jsi na těhotenském testu nenašla ony vytoužené dvě čárky, kterým my maminky mezi sebou často přezdíváme dálnice. Naštěstí i pro tebe existuje naděje – umělé oplodnění, které ročně podstoupí nespočet žen, které jsou na tom stejně jako ty.

Připravit se musíš jak fyzicky, tak i psychicky

Myslíš si, že umělé oplodnění probíhá tak, že přijdeš na kliniku a doktor se o celý ten zázrak postará? Že to bude doslova „frk frk“ a je vymalováno? Bohužel to tak jednoduché není a ty bys měla vědět, že na umělé oplodnění je potřeba se připravit – a to jak fyzicky, tak i psychicky. Jedině tak zvýšíš své šance, že se celý proces povede a všechno nakonec dopadne tak. Jak si z celého srdce ty i tvůj partner přejete.

Umělé oplodnění – několik rad

umělé oplodnění
Mám pro tebe několik rad a tipů, jak se na umělé oplodnění připravit. Nic nezkazíš, když je pěkně jeden po druhém vyzkoušíš. Uvidíš, že se pak sama budeš cítit mnohem jistější a připravena na ten úžasný proces, který tě čeká.

Rada první: kvalitně jez

Jestli ti můžu něco poradit, vykašli se na všechna nezdravá jídla, obejdi se bez fast foodů. Nejez polotovary a věci z plechovek, které se sice tak snadno připravují a šetří čas, ale pro tvé tělo nejsou prostě nic moc. Raději se soustřeď na to, aby tvoje strava obsahovala pestré, vyvážené a kvalitní suroviny, snaž se omezit příjem cukrů a pozor i na chemicky upravované uzeniny.

Rada druhá: hodně odpočívej

Pokud si to můžeš dovolit, odpočívej, co nejvíce to půjde. Jestli můžeš, dopřej si dovolenou, na kterou můžeš odjet společně s partnerem a kde oba dva načerpáte potřebnou sílu a energii. Snaž se všechny starosti hodit za hlavu a ničím se nestresuj.

Rada třetí: mysli na fyzičku

Věř tomu nebo ne, ale před umělým oplodněním může příprava probíhat i tak, že se budeš udržovat v dobré kondici. Mám tím na mysli, že si dopřeješ procházku místo toho, abys doma klesla na gauč a sledovala televizi. Neboj se – nemusíš dřít hodiny v posilovně, ale nějaký druh pravidelného pohybu ti jedině prospěje.

 

 

Přidej se k nám také na Facebooku.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *