Dárky pro miminka a malé děti? Čím obdarovat naše nejmenší?

Čas čtení: 3 min.

Dárek pro miminko? Tato otázka tíží spousty maminek před narozeninami nebo Vánoci. Velmi rozhodující je samozřejmě věk dítěte. Dárky je třeba vybírat pečlivě a s ohledem na věk i záliby dítěte. U malých dětí je zase třeba dbát na jejich bezpečí. Není proto vhodné kupovat malým dětem hračky, které mají hodně drobných součástek, které by dítě mohlo vdechnout, naopak dítěti ve školním věku se zase nezavděčíte obyčejným balónem nebo pastelkami. Přečtěte si naše tipy a inspirujte se na vánoční dárky pro vaše nejmenší.

Dárek pro miminko do šesti měsíců

Pokud máte dítě ve věku 0-6 měsíců je nejideálnějším dárkem nějaké kousátko popřípadě nějaká hračka, která bude stimulovat jeho orientaci v prostoru, koordinaci ručiček a zraku. Na to jsou nejvhodnější dětské hrazdičky, na které se s lehkostí připnout kousátka, hrkávky a nebo dokonce plyšáci, kteří se dítěti líbí a má je rádo.

Co dítěti do jednoho roku

Pokud máme již starší dítě od 6 měsíců zhruba do roku je ideálním řešením nějaké chodítko. V dnešní době jsou již také chodítka, o které se dítě pouze opírá. Na takových chodítkách jsou také různé možnosti učení. Na některých jsou tlačítka s barvičkami popřípadě čísly. Jako rozumná varianta se jeví hračky od značky Fisher Price, kde můžeme najít Pejska pro chlapečky nebo Pejskovu sestřičku pro holčičky. Vybrat dárek pro miminko nebo dítě do jednoho roku není nic složitého. Spíše se připravte na to, že až děti povyrostou, bude to mnohem náročnější.

Dárky pro děti do dvou let

Dítěti mezi rokem až dvěma se vybírají dárečky už hůře. Každá maminka musí zvážit co její dítě baví. V případě chlapce to bude nejspíše nějaké nářadí, aby mohl pomáhat tatínkovi s pracemi, kde se využívá šroubovák, vrtačka a hasák. Někteří kluci milují balón, tak v případě dostatečně velkého pokojíčku můžeme koupit branku a balón a kopat si se synem. To kluka jistě zabaví.

U holčiček je to zase kuchyňka, protože vidí maminku jak vaří a rády napodobí to, co maminka dělala a přijdou se pochlubit. Holčičky také baví péče o panenky. Nejlepší panenky jsou celoplastové, protože ať s nimi dítě dělá cokoliv z 90% jsou nerozbitné. A v dnešní době jsou i panenky, které mrkají, čůrají a pláčou. Když maminka ukáže dceři jak o panenku pečovat jistě se zabaví obě.
Jedna věc ovšem zabaví jak holku tak kluka, když si nimi maminka sedne ke stolku, vezmou papír a pastelky a budou si malovat.

Skvělým tipem mohou být také DIY hračky. Pár jich naleznete ve videu: “Jak rychle zabavit malé děti? 3 nápady na domácí montessori hračky

Děti do pěti let, aneb co jim?

U dítěte mezi 2-5 lety už je to spíše o hračkách, kdy se dítě vzdělává zábavnou formou. Například knížečky s říkankami, kde se dítě učí zpaměti říkanku a tím si zdokonalí jeho schopnost vyslovovat a procvičovat paměť. Případně pokud dítko ještě neumí chození na nočník, může to být také zábava. Nočník od Fisher Price vydává zvuky jako záchod a umí také dítěti povídat. Nebo nočníky s volantem pro chlapce. S dívkou můžeme na nočníku trénovat s panenkou.

Vhodné jsou také různé stavebnice nebo dětská puzzle, která rozvíjejí jejich představivost a tvořivost. Velký výběr nejrůznějších hraček seřazených podle věku dítěte najdete např. na eshopu Agátin Svět.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *